Kam na Valentýna? Co takhle do lázní

Svátek všech zamilovaných, který nám přináší 14. února svatý Valentýn, klepe na dveře. Oslava lásky může být ještě výjimečnější, když ji sdílíte s partnerem ve vybraném lázeňském prostředí. Lázně jsou známé svými relaxačními procedurami, které poskytují nejen fyzické, ale i duševní uvolnění. Proč tedy nevyužít této příležitosti a nedopřát si s partnerem masáže, lázeňské koupele nebo wellness procedury? Tyto chvíle společné relaxace a užívání si jeden druhého může posílit váš vztah a vytvořit tak nezapomenutelné zážitky.

Objímání má pozitivní účinky, dává nám mimo jiné pocit jistoty a bezpečí a může také odbourávat stres. Je to také jeden z nejjednodušších a zároveň nejpříjemnějších způsobů, jak projevit lásku, podporu a přátelství. Zdá se, že v dnešní hektické a stresující době, ve které žijeme, může být právě objímání klíčovým prvkem k udržení našeho fyzického i duševního zdraví. Jeden z hlavních důvodů, proč je objímání tak příjemné, souvisí s uvolňováním oxytocinu, známého také jako „hormon štěstí" nebo „hormon lásky“.Skvělým tipem na dárek pro vaši drahou polovičku může být wellness pobyt v lázních. Letos vám doporučujeme udělat si výlet za hranice, a to na malebný lázeňský ostrov do slovenských Piešťan. A proč právě sem? Lázně Piešťany mají unikátní léčivé prameny, které jsou používány v mnoha léčebných procedurách a jsou velice bohaté na minerály, síru a sulfan. Velmi účinné je také místní léčivé bahno, které je naprosto jedinečné. Působí silně protizánětlivě, zmírňuje svalové napětí a otoky kloubů, ulevuje od bolesti. Využívá se v bahenních zábalech i unikátních místních bahenních koupelích. Piešťany jsou proslulé nejen svými lázněmi, ale také přírodními krásami okolní krajiny. Procházky nebo Nordic walking v této oblasti mohou být skvělým způsobem, jak si užít zdejší krajinu a také posilnit své zdraví a udržet si aktivní životní styl.

Pobyty si můžete vybírat z nabídek několika hotelů, například 4* hotel Esplanade pobyty nabízí již od dvou nocí v luxusních prémiových pokojích s polopenzí, lázeňskými procedurami v Ensana Balneo Health Spa, největším a nejmodernějším balneoterapeutickém centru v Evropě.

5* luxusní hotel Thermia Palace se nachází v kouzelném prostředí piešťanského Lázeňského ostrova a je přímo propojen s Lázeňským domem Irma. Kromě historického termálního bazénu – tzv. zrcadliště – se v krásně zrenovované budově ukrývá i výjimečné bahniště. Úchvatná secesní architektura z něj činí bazén s naprosto ojedinělou atmosférou na celém Slovensku. A jistě vás také potěší, že když si rezervujete pobyt na 3 a více nocí, tak získáte další 1 noc zdarma.

Strávit Valentýna v lázních tak může být skvělým způsobem, jak prožít čas v romantickém prostředí daleko od každodenního shonu a užívat si jeden druhého plnými doušky.

Více informací o speciálních nabídkách Ensana Health Spa Hotels naleznete na:

www.kupelepiestany.sk