Vyšlápněte si zlehka do jarní sezóny s teniskami Ethletic

Kvalitní tenisky musíte pohledat a jednou takovou jistotou jsou Fairtrade tenisky z přírodního kaučuku a biobavlny Ethletic, které koupíte na EtikButik.cz. Jsou pohodlné, univerzální a dávno už neplatí jen za sportovní obuv. Tato německá obuv je navíc vyráběna udržitelně, jak nejvíce to jde.

Unisex tenisky Ethletic nízké, cena na EtikButik.cz: 1 950 Kč

V teniskách Ethletic se vám bude chodit lehce, protože:

  • Mají certifikaci Fairtrade, která zaručuje, že všichni pracovníci v celém výrobním řetězci obdrží spravedlivé finanční ohodnocení. 
  • Podrážky bot Ethletic jsou z přírodního kaučuku s certifikací FCS (pochází z šetrně obhospodařovaných lesů).
  • Svršek bot se vyrábí z biobavlny, jejíž pěstování nevyžaduje oproti konvenční bavlně tolik toxické chemie a je daleko méně náročné na spotřebu vody.
  • Všechny boty této značky jsou veganské, což potvrzuje certifikát PETA APPROVED VEGAN.

Unisex tenisky Ethletic kotníkové, cena na EtikButik.cz: 1 790 Kč

 

Jak čistit bílé tenisky, aby vám vydržely krásné co nejdéle?

Ethletic na svém blogu radí místo pračky vsadit na poctivou ruční práci a čisticí prostředky, které má každý z nás doma. 

Smíchejte ocet s kypřícím práškem poměru 1:1 a pastu naneste na boty kartáčkem (klidně i starým zubním). Nechte chvíli působit, ale ne tak dlouho, aby pasta zaschla. Pak otřete vlhkým hadříkem. Použít můžete také zubní pastu, ale pozor, aby nebyla barevná! Pokud na bílých teniskách zůstaly skvrny, zkuste je vybělit citronovou šťávou a nechte uschnout na slunci. Citron působí jako přírodní bělidlo.

Showroom EtikButiku na Rašínově nábřeží 54 je v době trvání vládních opatření uzavřený, nakupovat ale můžete na e-shopu etikbutik.cz se sníženým poštovným. Na e-shopu najdete etickou módu pro ženy, muže i děti, veganskou obuv a doplňky, přírodní kosmetiku a také zero waste potřeby pro domácnost.

EtikButik.cz je e-shop s výdejnou a showroomem v Praze, který nabízí stylové a cenově dostupné oblečení od etických a udržitelných značek, vybrané kousky českých designérů a veganskou obuv a doplňky.