Objevte romantiku zasněženého Českého Krumlova!

Jihočeský Český Krumlov, jímž se klikatí meandry řeky Vltavy, patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům naší republiky. Zatímco v létě se stává oblíbenou zastávkou vodáků i milovníků historie, kteří míří na místní proslulý hrad a zámek, v zimě ulice uléhají pod tichou bílou peřinu sněhu a zavládne zde poklidná atmosféra plná romantiky... Navíc zůstává plno míst, jež stojí za to navštívit!

Prohlídkové okruhy českokrumlovského hradu a zámku jsou sice během zimy zavřené, zato Hradní muzeum a zámecká věž otevírají své brány celoročně. Můžete tak obdivovat historické prostory plné cenných exponátů ze zámeckých depozitářů, ale také se vyšplhat po 162 schodech na vyhlídkový ochoz, odkud budete mít jako na dlani celé malebné městečko, jehož středověké centrum je od roku 1992 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud navíc vločky pocukrují ulice, pohled odtud je doslova kouzelný!

Kam se v zimě vypravit?

Ačkoliv turistický ruch v zimních měsících zvolna utichá, má třináctitícové město stále co nabídnout. Zejména příznivci galerií a muzeí si v Českém Krumlově přijdou na své! Přehlídku umění naleznete v Egon Schiele Art Centru. V bývalém městském pivovaru z 16. století je možné si prohlédnout několik stálých výstav a zakoupit si umělecká díla v místní muzejní prodejně. Ojedinělé je také Muzeum Vltavínů v Panské ulici – díky interaktivní expozici poznáte tajemství drahokamů z vesmíru. Pozoruhodné výstavy nabízí rovněž Kláštery Český Krumlov: jeden okruh provádí návštěvníky architekturou a uměním středověkého dvojklášteří, pro rodiny je zase vhodná interaktivní expozice lidských dovedností, kde si děti užijí spoustu zábavy i poučení. A kam ještě zamířit s malými ratolestmi? Určitě je nadchne jedno z největších zrcadlových bludišť v Evropě, Muzeum voskových figurín nebo Muzeum loutek v Pohádkovém domě.

Vzhůru za sportem i relaxem...

Pouhých třicet kilometrů od Českého Krumlova se na břehu vodní nádrže Lipno nachází největší jihočeský ski areál, kde se vyřádí všichni milovníci zimních sportů. Letos se zde otevírá další nová sjezdovka či snowcrossová trať, na zamrzlém jezeře se dá bruslit a také tady vyrostla stezka korunami stromů, nabízející dechberoucí výhled na zasněžené šumavské hvozdy...  

A až se dosyta sportovně vyřádíte, nezapomeňte si dopřát relax! Wellness v českokrumlovském Hotelu Růže nabízí pestrou nabídku služeb: bublinkovou koupel nebo rašelinovou koupel v dřevěných kádích, thajské masáže i možnost zaplavat si v bazénu či prohřát zkřehlé tělo v sauně. Dokonalá tečka po mrazivém dni!

Duch historie i komfort 21. století

Ať už vyrážíte na rodinnou dovolenou, chcete si udělat romantický víkend s partnerem anebo obdivovat krásy zimního Českého Krumlova ve společnosti přátel, útočiště naleznete v nově zrekonstruovaném Hotelu OLDINN. Nachází se v samém srdci města, v domě, jehož stěny by mohly vyprávět šest stovek let staré příběhy svých někdejších obyvatel – a vy díky tomu můžete pocítit genius loci místa a vstoupit do historie. Zároveň však nechybí veškerý moderní komfort. Abyste stihli dostatečně prozkoumat všechny krásy a zákoutí zimního Českého Krumlova, můžete využít nabídku speciálního balíčku „Zůstaňte déle – objevte více“, který je šitý na míru nadšeným cestovatelům.