Náramkové hodinky má přes 80 procent Čechů, ale většina má nekvalitní řemínky

Podle průzkumu agentury STEM/MARK vlastní náramkové hodinky celkem 81 procent Čechů. 55 procent z nich si je na zápěstí nasazuje denně. Náramkové hodinky nosí víc mužů než žen a při jejich výběru jsou oproti ženám důslednější. Vhodně zvolený řemínek je pro celkový dojem stejně důležitý jako opasek či kabelka.

Ženy vlastní zpravidla několik náramkových hodinek, které ladí s ostatními doplňky. Pánové mají většinou jedny, jejich výběru věnují ale větší pozornost a utratí za ně víc peněz. „Hodinky pro muže by měly splňovat několik přísných kritérií. Jedním z nich jsou použité materiály s ohledem na design a trvanlivost, což platí i pro řemínek. Sehnat ale dnes na trhu kvalitní řemínek k hodinkám, navíc ve velikosti, stylu a z kvalitního materiálu, který by zákazníkovi vyhovoval, je v podstatě nemožné,“ řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Pánské hodinky jsou často jediným výraznějším doplňkem, který muž nosí. Proto by ho měly reprezentovat a podtrhnout jeho styl. Vedle samotného strojku by měli pánové věnovat pozornost také řemínku. Ten je možné sladit s ostatními doplňky, ovšem nabídka na českém trhu je velmi omezená. „Trh je plný levných řemínků z ciziny, pokud chce zákazník kvalitu a osobitost, nemá šanci. Proto jsme se rozhodli nabídnout na trhu řemínky k pánským náramkovým hodinkám z prvotřídních materiálů, dělané zakázkově, přesně podle vkusu zákazníka. Navíc je lze sladit i s dalšími doplňky - ať už je to kožený opasek, peněženka, nebo boty. Muži se o sebe začínají více starat a naši zákazníci se na možnost sladit řemínek s dalšími doplňky často ptají,“ uvedl Ivan Petrův.

Pro muže jsou hodinky mnohdy srdcovou záležitostí – dědí je po předcích, dostávají k významným životním událostem nebo pro ně mají sběratelskou hodnotu. Strojek ale zpravidla vydrží déle než řemínek, starším kouskům je díky zakázkové výrobě možné vdechnout nový život. „Pro letošní rok jsme připravili kolekci několika typů řemínků k pánským hodinkám. Zákazník si může každý z těchto modelů doladit podle sebe. Na výběr má z několika barev a typů kvalitní hovězí nebo telecí kůže. Plníme často přání i zákazníkům, kteří chtějí mít zcela originální kus - dokážeme si na přání pohrát s barvami jednotlivých poutek, barvou šití nebo i šitím zdobit, do přezky je možné vygravírovat i monogram. Problém není ani zhotovení dobového řemínku, například podle fotografie,“ popsal Ivan Petrův.

V běžných obchodech a hodinářstvích sehnat kvalitní řemínek podle zákazníkových představ a proporcí je téměř nemožné. „V běžném obchodě dostane zákazník na výběr jen z těch nejprodávanějších velikostí. Problém tak mají zejména pánové s širším zápěstím, vybírat mohou jen z několika málo typů. To u řemínků vyráběných na zakázku nehrozí, vyrobit je možné jakýkoli rozměr. U běžně prodávaných řemínků je často pochybná i kvalita – řemínky nevydrží běžné nošení, barví, praskají a ruka se pod nimi nepříjemně potí. Na řemínky používáme tu nejjemnější telecí nebo hovězí useň. Spodní vrstva, která je ve styku s lidskou kůží, je vždy z přírodní nebarvené usně. Materiály, které používáme, se nedají na běžném trhu koupit, v českých podmínkách se jedná o unikátní nabídku,“ doplnil Ivan Petrův.

Při nákupu řemínku se zákazníci potýkají i s dalším aspektem – sladit je s ostatními doplňky je velmi problematické. „Letos chystáme pro náročné business zákazníky prémiovou řadu pánských aktovek. Budou to výrobky, které snesou srovnání s aktovkami z věhlasných francouzských módních domů. Samozřejmostí bude možnost sladit je s ostatními doplňky, s řemínky k hodinkám nevyjímaje,“ uzavřel Ivan Petrův.

Brašnářství Tlustý a spol. - Originální výrobky z kůže:  www.brasnarstvitlusty.cz