Při chytání „slunečních“ paprsků v soláriu nezapomínejte pečovat o svou pokožku!

Zima je obdobím, kdy nám nízké teploty a nedostatek slunečních paprsků nejen kazí náladu, ale podepisuje se také na našem těle. Naštěstí existují způsoby, jak získat bronzově opálenou pokožku a energii a to i v chladných měsících. Proto se stále více žen i mužů uchyluje k opalování v soláriích. Doplněk stravy GS Intensun se určený pro všechny, kdo chtějí krásné hnědé opálení, které dlouho vydrží, a navíc chtějí udělat maximum pro krásu, jemnost a hebkost své pokožky během opalování i po něm.

Ochrana je na místě

Sluneční paprsky, ať už ty přírodní nebo umělé, jsou přímo elixírem dobré nálady. Pokud však v zimě solárium navštěvujete pravidelně, může vás jejich působení pořádně potrápit. Každé ultrafialové záření totiž přináší určitá rizika v podobě podráždění, předčasného stárnutí pokožky nebo dokonce vzniku rakoviny kůže. V soláriích je vše zapříčiněno UVA zářením, které sice proniká jen do vrchní části pokožky, zato zde ale poškozuje kolagenová a elastická vlákna a tím vznikají vrásky či pigmentové skvrny mnohem dřív. Stálí zákazníci solárií, kteří svou pokožku dostatečně nechrání, navíc zvyšují riziko kožního nádoru až o 75%. Pokud však k opalování v soláriích budete přistupovat zodpovědně, není důvod, proč se tohoto bonusu moderní doby vzdát.

3 základní pravidla pro opalování v soláriu

1.    Pozor na volné radikály

Působením UV záření, ať už ze slunce či v soláriích, vznikají volné radikály, tedy nestálé molekuly kyslíku, které způsobují předčasné stárnutí kůže. Mohou také měnit genetický materiál a tím položit základ rakoviny kůže. Doplněk stravy GS Intensun obsahuje 7 účinných látek vč. selenu, který má silné antioxidační účinky chránící buňky před volnými radikály.

2.    Používejte speciální kosmetiku

Je potřeba si uvědomit, že opalování v soláriu může naší pokožce škodit stejně jako na slunci. Základní chybou je buď žádná ochrana kůže nebo používání klasických opalovacích krémů, olejů a mlék. Ty však nejsou pro opalování v soláriích vhodná. Existuje speciální kosmetika určena právě pro opalování v soláriích, která podporuje zhnědnutí pokožky a poskytuje jí dostatečnou ochranu. Nezapomínejte také používat brýle, které zajišťují bezpečí vašim očím.

3.    Se sluněním to nepřehánějte

Všeho moc škodí a stejné je to i se slunečními paprsky či s opalováním v soláriích. Domluvte se s obsluhou solária na opalovacím plánu, který vám sestaví přímo na míru. Dodržujte stanovenou maximální dobu slunění a mezi jednotlivými návštěvami respektujte pauzy (minimálně 1 den), během nichž se může pokožka dostatečně regenerovat. Obecně by opalování v soláriu nemělo za rok překročit 100 návštěv.

Přistupujte ke své pokožce komplexně

Aby pokožka přímo zářila zdravím, je potřeba vnímat celý proces opalování komplexně. To znamená zajímat se nejen o ochranu, ale také o regeneraci a výživu pokožky. Kromě selenu najdete v přípravku GS Intensun také měsíček lékařský a extrakt z aloe vera, jež pokožku po opalování zklidní a zanechají ji krásně hebkou a rozjasněnou. Vitamín ze skupiny B biotin se zase postará o regeneraci kůže a unikátní komplex karotenoidů – beta-karoten, lykopen a lutein – podporuje zhnědnutí pokožky, které vydrží celé měsíce.

GS Intensun

2 různé velikosti:

30 cps, cena 195 Kč

60 + 30 cps, cena 395 Kč (součástí balení je krém na opalování značky Ryor jako dárek) 

Dávkování:

1x denně jedna tableta

Více informací se dozvíte na www.intensun.cz

Zdroj: KR