Co myslíte, dokáží Vlaďka Erbová či Lukáš Langmajer uplést vánočku?

Vánoce jsou sice ještě daleko, ale v Brně se soutěžilo  v pekařském umění a pletli se vánočky. K válu se postavila také  Vlaďka Erbová a Lukáš Langmajer.  Na gastro veletrích Salima na brněnském výstavišti se učili společně pod vedením mistrů pekařů.
Pro Erbovou to byla velká premiéra. „Když jsem žila v Praze, tak jsem vánočky hodně dostávala. Po přestěhování do Brna jsem si řekla, že bych to měla vyzkoušet také, jenže nebyl čas. Takže to dnes dělám poprvé,“ svěřila se Erbová. Sladké pečivo ale rozhodně nepletla naposledy. „Letos na Vánoce snad budu stíhat a příbuzným ji upeču já,“ věří.
 Langmajer naopak zkušenosti s pletením Vánočky měl. „Dělal jsem ji jednou a dopadlo to katastrofálně,“ uvedl. Pod vedením odborných komisařů ze soutěže Pekař roku, která se na výstavišti právě koná, si ale osvojil techniku a sladké pečivo upletl dokonce z devíti pramenů. „Odborníci mě za ni i pochválili,“ měl radost. 
K pečení přitom vůbec nemuselo dojít. Erbová totiž Langmajera původně pozvala do Brna na zápas hokejové Komety, ve které hraje její přítel. „Když jsem byl ale naposledy na utkání, poplivali mi fanoušci Plzně zezadu bundu," svěřil se s traumatickým zážitkem herec. Proto raději zvolil bezpečnější činnost, která ho velice bavila. Možná se tak příštího ročníku soutěže Pekař roku zúčastní jako soutěžící.

Foto: archiv BVV