Nejvyšší čas zahájit sezónní obměnu šatníku

Léto se už připravuje na převzetí svého žezla, a s ním přichází i čas na obměnu sezónního šatníku. Plánujete ho doplnit o nové stylové kousky? Vsaďte na oblečení z lehkých a prodyšných materiálů, ve kterých se budete cítit pohodlně a svěže i v parných horkých dnech. Na jaké typy materiálů se při nákupu vyplatí zaměřit pozornost?

Bavlna

Jedním z nejoblíbenějších materiálů na léto je bavlna. Na bavlně oceníte především její prodyšnost a schopnost absorbovat vlhkost. Oblečení z ní je měkoučké a příjemné, hodí se na celodenní nošení. Oprašte svůj základ šatníku a doplňte ho o nové jednoduché bavlněné tričko nebo košili. Nebo dáte přednost víc trendy kouskům, například bavlněným madeirovým šatům?

Len

Další letní klasikou, po které saháme nejčastěji, je len. Tento přírodní materiál je ještě lehčí a prodyšnější než bavlna, zaručuje skvělou cirkulaci vzduchu a v horkých dnech příjemně chladí. Jedinou jeho nevýhodou je zvýšená mačkavost. V letošních kolekcích nejčastěji natrefíte na jednobarevné, či proužkované lněné košile, dlouhé kalhoty, šortky s vysokým pasem, vesty a oversize saka.

Viskóza

Viskóza je materiál, který je vyroben z celulózových vláken, například ze dřeva, z bambusu, nebo z bavlny. Její jemnost a splývavost připomíná hedvábí, ale oproti němu je cenově dostupnější. S viskózou se nejčastěji potkáme na lehkých letních šatech, halenkách, šortkách nebo sukních.

Lyocel

Lyocel je ekologický materiál podobný viskóze, specifický je v tom, že se vyrábí z celulózy pouze z eukalyptových stromů. Jeho výroba je šetrná k životnímu prostředí a samotný materiál je biologicky odbouratelný. Lyocel je na nošení velice příjemný. Je neuvěřitelně měkký, hladký a má vynikající schopnost odvádět vlhkost. Vsaďte na ležérní lyocelový overal, nebo šaty v denimovém vzhledu!