Letos chci být krásnější a cítit se lépe ve svém těle

Nový rok se již rozběhl, ale jak jste na tom se svými plány? Patří mezi ně také  změna vzhledu? Zvažujete, že byste letos chtěli podstoupit plastickou operaci? Pokud ano, je nutné se na to řádně připravit a není podstatné, zda chcete zákrok podstoupit z estetických nebo zdravotních důvodů. Operace se staly finančně dostupnějšími a je možné si jejich financování rozložit, určitě tomu napomáhá také pokrok v oboru, který umožňuje použití inovativních materiálů a postupů vedoucích ke kratší době rekonvalescence.

Důkladný výběr je základem

Ještě něž se na konkrétní kliniku objednáte, doporučujeme vám projít si zkušenosti jednotlivých lékařů, podívat se na informace o zákroku a přečíst si reference klientů. Určitě bychom doporučili se vždy obrátit na renomovanou kliniku, která vám zajistí péči zkušených lékařů. „Nejdůležitějším faktorem výběru je bezpeč­nost pacientů. Volte kliniku s dlouhou tradi­cí, dobrým akademickým zázemím, tu, která nechce za každou cenu prodat co nejvíce operací,“ říká MUDr. Ondřej Měšťák z kliniky Esthé. „Důležité je také estetické vnímání lékařů a jejich výsledky. To si nejlépe ověří­te podle fotek před a po zákroku na webových stránkách či Instagramu kliniky. Stejně jako pa­cientky mají i lékaři své estetické vnímání a je třeba, aby v tomto ohledu rezonovali. V neposlední řadě je důležité, jaký dojem na vás lékař udělá při konzultaci,“ dodává Ondřej Měšťák.

Sladění představ jako cesta k úspěchu

Jedním z nejzásadnějších parametrů úspě­chu je sladění představ pacienta a lékaře. Lékař tak při konzultaci musí zjistit, co si pacient přeje a co ho udělá šťastného. A zvážit, jestli přání a představu dokáže a nebo chce vyplnit. „Základním cílem naší práce je, aby se pacienti cítili lépe ve svých vlastních tělech. Při konzultaci tedy musíme pacientům vysvětlit, jakého výsledku jsme schopni zvolenými technikami dosáhnout,“ vysvětluje Ondřej Měšťák. Klinika Esthé, kterou od loňského roku vede, propaguje citlivé zásahy, které klientům přinesou spokojenost a pocit štěstí. „Nejsme ale továrna na předělané lidi, snažíme se o přirozený vzhled,“ upřesňuje Ondřej Měšťák s tím, že ne vždy s klientem najdou společnou řeč.

Trendy pro letošní rok

Plastické operace prsou se i nadále těší velké oblibě. Nové technologie navíc umožňují pokročilé metody tvarování prsů, využití kombinace na míru vybraných implantátů, přenosu tukové tkáně nebo tzv. vnitřní podprsenky. To vše vede k přirozenějšímu vzhledu. V popředí zájmu stojí také plastiky nosu, face-lifting a konturing těla. „Při plastice nosu se dostává do popředí takzvaná prezervační rinoplastika, při které zachováváme co nejvíce struktur nosu a zlepšujeme výsledný efekt,“ vysvětluje Ondřej Měšťák.

Kromě velkých chirurgických zákroků se v letošním roce očekává další nárůst obliby miniinvazivních zákroků, které jsou součástí konceptu anti-agingu.  V kurzu jsou pre-juvenace, baby botox nebo Barbie botox, který pomáhá opticky zmenšit ramena a prodloužit krk. „Já osobně nejsem zastáncem nejrůznějších výplní, které ničí tkáně, navíc jsou podle mě výsledky  nepřirozené,“ uzavírá Ondřej Měšťák.