NIKON uvádí tři nové laserové dálkoměry, které posunou golfovou hru na novou úroveň

Společnost Nikon oznámila uvedení třech nových laserových dálkoměrů: COOLSHOT PROII STABILIZED, COOLSHOT LITE STABILIZED A COOLSHOT 50i. Tyto dálkoměry jsou navržené pro hráče golfu. Jsou vybavené inovativními technologiemi, které díky špičkové optice od společnosti Nikon nabízejí nekompromisně jasný a stabilní pohled na hřiště.

Aktuálně nejpokročilejší laserový dálkoměr od společnosti Nikon – COOLSHOT PRO II. STABILIZED – přebral technologii stabilizace od svého předchůdce, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED, který si vysloužil vynikající uživatelské recenze. Tento laserový dálkoměr, který dokáže měřit až do vzdálenosti 450 metrů (500 yardů), stabilizuje obraz. Tím zaměřovací laser eliminuje chvění rukou a další vlivy okolního prostředí. Díky tomu získáte jasný a přesný pohled na hřiště.

Technologie DUAL LOCKED ON ECHO vás informuje, že byla naměřená vzdálenost k vlajce a pomáhá vám přesně zacílit na jamku prostřednictvím vizuální i akustické odezvy pro potvrzení zaměření.

Model COOLSHOT PROII STABILIZED využívá čtyři režimy naměřené hodnoty včetně golfového režimu, který zobrazuje vzdálenost upravenou o sklon, což je zejména důležité při úderech směřujících z nebo do kopce. Jako alternativu můžete zvolit jen režim měření skutečné vzdálenosti (Actual distance mode), při němž kontrolka signalizuje dodržování pravidel při soutěžním hraní. Tento lehký vodotěsný dálkoměr můžete používat v jakýchkoliv podmínkách.

Model COOLSHOT LITE STABILIZED, který také dokáže měřit až do vzdálenosti 450 metrů (500 yardů), využívá

stabilizační technologii, která redukuje vibrace způsobené pohybem ruky přibližně o 80 procent, a tím zabezpečuje jasný pohled na terén. Dálkoměr je vybavený technologií LOCKED ON s vizuálním indikátorem vzdálenosti nejbližšího objektu. Má dva režimy zobrazení naměřené vzdálenosti: golfový režim (vzdálenost upravená o sklon a skutečná vzdálenost) a režim skutečné vzdálenosti. Tento laserový dálkoměr je odolný vůči vlhku a tím je možné ho používat i v deštivém počasí a širokém rozsahu teplot.

Třetím představeným laserovým dálkoměrem je nástupce modelu Cooshot 40i, COOLSHOT 50i. COOLSHOT 50i dokáže měřit vzdálenost do 360 metrů (400 yardů). Tento laserový dálkoměr je navržený pro jednoduché používání a jako první z laserových dálkoměrů Nikon je vybavený vestavěným magnetem, díky kterému ho můžete připevnit na golfový bag nebo vozík. Funkce DUAL LOCKED ON QUAKE prostřednictvím vizuálního indikátoru a krátké vibrace informuje, že byla naměřena vzdálenost k vlajce. Model COOLSHOT 50i poskytuje stejné režimy měření jako COOLSHOT LITE STABILIZED: golfový režim (vzdálenost upravená o sklon a skutečná vzdálenost) a režim skutečné vzdálenosti, přičemž oba dva vám pomáhají uskutečnit co nejpřesnější úder. Také tento laserový dálkoměr je odolný vůči vlhku, takže je ho možné používat v deštivém počasí.

Produkty jsou dostupné na webové stránce Nikon za následující ceny:

  • COOLSHOT PROII STABILIZED: 13 990 Kč
  • COOLSHOT LITE STABILIZED: 11 690 Kč
  • COOLSHOT 50i: 9 790 Kč