Lentiamo inspirace: 5 brýlových trendů pro rok 2021

Světové veletrhy eye-wear se sice ani letos nekonají, ale podle novinek designérů, názorů módních influencerů i prodejů v optice a na e-shopu Lentiamo je o trendech v dioptrických brýlích celkem jasno. Dobrá zpráva je, že si v roce 2021 svůj trendy módní doplněk vybere každý. Dokonce i ti, kdo žádnou vadu zraku nemají.

Best-seller: Brýle s kovovými obroučkami

Velkým hitem jsou subtilní obroučky z tenkého kovu, nejčastěji v barvách gold a rose gold. Designéři je nabízejí v mnoha tvarech od kulatých přes cat-eye až po geometrické, aby si vybral každý typ obličeje.

Nově v trendech: Transparentní brýle s trochou pudru

Jedním z brýlových trendů, kterému bude letos těžké odolat, jsou transparentní brýle. A už nejsou pouze čiré, ale stále častěji zabarvené do tělových, pudrově růžových nebo béžových odstínů.

Nepřehlédnutelné: oversize, geometrické

Stejně jako u slunečních brýlí, i dioptrické brýle budou letos v kurzu hodně výrazné, v neobvyklých tvarech a barvách. Oversize brýle se prodávají v trendy cat-eye tvaru, výrazných barvách nebo se širokými obroučkami. V geometrických tvarech letos bodují šestiúhelníky a osmiúhelníky, které jsou nejčastěji k vidění ve zlaté, stříbrné nebo černé barvě obrouček.

Variace na trend: Želví vzor v barvách

Želví vzor, který se původně objevoval v klasické hnědo-černé kombinaci, se nově hlásí k barevnějším odstínům, a tím vychází vstříc všem barevným typům.

Počítačové: Funkční brýle a módní doplněk zároveň

Brýle nemusí být nutně dioptrické. Díky počítačovým brýlím můžete vyjádřit svůj styl a zároveň chránit své oči před modrým světlem z počítačových obrazovek. A aktuální trendy samozřejmě platí i tady. Čočky blokující modré světlo si navíc můžete na Lentiamo.cz nechat zasadit do vámi vybraných obrouček včetně těch výše zmíněných.

O Lentiamo

Lentiamo (dříve VašeČočky) je český prodejce v oblasti péče o oči. Začínal jako e-shop s kontaktními čočkami a příslušenstvím. Od září 2017 nabízí také kvalitní sluneční brýle od desítek světových značek a v dubnu 2020 spustil on-line prodej dioptrických brýlí.

Levi's, na Lentiamo.cz 2 029 Kč, Missoni; na Lentiamo.cz za 3 199 Kč

Vogue, na Lentiamo.cz: 3 099 Kč; Tom Ford, na Lentiamo.cz: 7 099 Kč

Marc Jacobs Marc, na Lentiamo.cz: 3 719 Kč; Moschino, na Lentiamo.cz: 3 836 Kč

Moschino, na Lentiamo.cz za 3 836 Kč; Persol na Lentiamo.cz: 4 399 Kč

Meller, na Lentiamo.cz: 1 089 Kč; Meller, na Lentiamo.cz: 1 089 Kč

V červenci 2019 otevřel první kamennou optiku v Praze. Obrat společnosti byl v roce 2020 790 mil. Kč a působí v 17 evropských zemích. www.lentiamo.cz