Sportmax odráží verše básníka Walta Whitmana v lapené smyslnosti

Značka Sportmax je protkána vysoce kultivovanými odkazy. Pro jaro a léto 2021.představila surrealistické siluety, asymetrie a výstřihy odhalují kůži, krejčovské vzory a tekuté proporce jsou výchozím bodem estetické revoluce. Kontrasty jsou skvěle vystavěny, jejich nositeli jsou zjevné dualistické prvky. Klíčové barvy kolekce jsou živé a intenzivní, avšak ve vyváženém kontrastu s neutrálními odstíny. Smyslnost bez námahy, asymetrie a výstřihy odhalují ramena či záda. Důležitou roli hraje plastičnost paměťového efektu získaného propojením kovu s kůží.

Siluety objímající tělo zachycují přirozenou smyslnost a ženskost prostřednictvím jemných úpletů, hlubokých výstřihů, velmi dlouhými rukávy a hravých transparentních látek. Všechno je třeba přijmout. Půjdeme-li do hloubky, pochopíme, proč se návrháři inspirovali verši básníka Walta Whitmana: „A kdyby tělo nebylo duší, co je to duše?“  I oni se chtěli nořit do duše tělem. Odhalili kůži, aby dala vznik elektrické, hypnotické smyslnosti záhadného ženského těla v duhovém řešení s futuristickou spojkou.

Bundy zdůrazňují dualistickou povahu, která prostupuje celou kolekcí: Překrývání průhledných sítí vytváří nepředvídatelný vesmír barev a textur. Sandály tanga jsou podporovány čtvercovou a polstrovanou strukturou s velmi tenkými geometrickými podpatky. A nízké boty zase mají vyčnívající podešve, které vylepšují jejich tvar. Tašky jsou obohaceny kovový piercing. Opomenuty nejsou náramky, náhrdelníky ani opasky.