Iveta Řádková představila autorskou kolekci vytvořenou z pletáže

Brněnská návrhářka Iveta Řádková přichází každou sezónu s autorskou módní kolekcí. Na výstavištní mola se vrací pravidelně. Letos v srpnu ohromila originální tvorbou, kterou celou vytvořila z pletáže.

Právě proces výroby je hlavním odlišujícím prvkem oproti předchozím kolekcím. Modely zdobí i fotografie z loňské kolekce, které bylo možné díky novým technologiím kompletně přenést do pletáže. „Celá kolekce se nese v tomto duchu, a proto dostala název Portrét. Kolekce je zároveň i obrazem aktuální doby,“ přiblížila Řádková.

Při tvorbě je podle Řádkové důležité, aby do ní dal návrhář co nejvíc ze sebe samého. „Když vytváříte kolekci, tak nikdy nevíte, jestli bude úspěšná. Na začátku není jisté, jestli se bude jednat o kolekci úspěšnou z prodejního hlediska nebo zaujme na molech. Jsou i kolekce, které se dělají srdcem, ale obecně zaujmout nemusí. Vždy je však potřeba dávat do tvorby maximum.“ A jak vnímá úspěch sama návrhářka? „Úspěch pro mě přichází vždy tehdy, když se kolekce prodá a mohu vidět své modely na zákaznících. Nedělám totiž oblečení primárně pro přehlídková mola nebo výstavy, ale vytvářím nositelnou módu.“

Iveta Řádková vždy sází na nejnovější technologie. Kromě převedení fotek do pletáže to ukázala třeba také u kabelek, u kterých využila neopren s kůží, aby je odlehčila. „Zajímavé jsou i drátové náušnice, kterým pracovně říkáme drátový program do uší,“ dodala Řádková. Důležité je zkombinovat všechny prvky tak, aby vytvářely celistvý model.

Co se týče barev, tak Řádková vsadila na zemité barvy. „Využila jsem hnědou, béžovou, fuchsiovou a pak samozřejmě oblíbenou kombinaci černobílé,“ doplnila návrhářka.

Řádková představuje svou tvorbu na brněnském výstavišti každoročně. Za tu dobu nasbírala množství zážitků. „STYL a KABO je místem, kde se potkáme s kolegy z branže a užíváme si skvělou atmosféru. Vždy máme i nějaký úsměvný zážitek, například ze zákulisí, kdy se nestíhá oblékat, ale na mole musí vypadat vše perfektně,“ sdělila Řádková. „Myslím, že s kolegy jsme si navzájem inspirací. Každý dělá něco trochu jiného, má jinak zaměřený byznys a tvůrčí práci,“ dodala.

Spoustu práce bude mít Řádková i po skončení srpnového STYL a KABO. „Čeká na mě mnoho zakázek, které musím dokončit. V podstatě hned také začnu pracovat na únorové autorské kolekci pro léto 2021,“ shrnula Řádková.