Zpěvačka Markéta Konvičková: vlasy jsou ukazatelem vnitřní síly a ženskosti

Zpěvačka Markéta Konvičková prožívá krásné období. S partnerem se těší na miminko, staví domek a užívá si rodinného života. Vše ale nebylo vždy tak zalité sluncem, a ještě nedávno bojovala se zákeřným onemocněním, které ji připravilo o dvě třetiny vlasů. Svěřila se nám se svým příběhem, aby podpořila další ženy v jejich boji s vážnou nemocí.

Markéto, mohla byste nám prosím povědět, co se vám přihodilo, že jste přišla o vlásky?

Přišla jsem o 2/3 svých vlasů vlivem hormonálních změn v těle, které mi produkovala „cysta“ na vaječníku. Až později po operaci se zjistilo, že se jednalo o vzácný nádor – karcinoid. Naštěstí jsem nemusela podstoupit žádnou další léčbu, takže vypadávání vlasů u mě bylo způsobeno oslabeným organismem ještě před diagnózou.

Jak jste se dostala k nadačnímu fondu Daruj vlasy?

Moje profese zpěvačky s sebou nese také jistou prezentaci a moc jsem se v řídkém culíku necítila komfortně. Navštívila jsem jeden kadeřnický salon, který s touto nadací spolupracuje. Rozhodla jsem se skrz svůj příběh pomoci ostatním. Mělo to krásný dosah a jsem strašně šťastná, že to splnilo účel. Dárců přibývá a paruky se stále předávají. Dokonce jsem teď tu svou paruku věnovala jedné holčičce.

Jak jste se cítila po převzetí paruky?

Štěstím jsem se rozplakala. Nikdy jsem s vlasy neměla problém a najednou jsem o ně přišla. Ten pocit, že máte zase krásné rozpuštěné vlasy, vypadáte opět jako dřív, to bylo něco neuvěřitelného. Ať si říká, kdo chce, co chce. Pro někoho to jsou jen vlasy, ale pro mě je to ukazatel vnitřní síly, rovnováhy a ženskosti.

Jak se vám paruka nosila?

Přiznám se, že jsem paruku nosila hlavně pracovně. Když jsme natáčeli videoklipy nebo jsem měla koncert s kapelou. Vždy to byla radost.

Jak můžeme na výrobu paruk přispět?

Už jen tím, že se o tom mluví. Možná máte v okolí někoho, kdo se chce nechat ostříhat a vůbec neví, že je možnost darovat vlasy a udělat někomu radost, než aby skončily někde v koši nebo na podlaze. Navíc se snažíme prezentovat a vytvářet projekty, které pomohou. Teď aktuálně poběží projekt Silná a krásná a je mi nesmírnou ctí, že jsem ambasadorkou. Princip spočívá v tom, že z každého produktu Pantene zakoupeného od 9. července do 2. září v hypermarketech Globus poputuje 10 Kč na financování výroby paruk.

Co byste vzkázala ženám, které bojují s onkologickým onemocněním?

Jsme silné a krásné, když se tak vnitřně opravdu cítíme. Věřím v anděly strážné, a že je vše tak, jak má být. Někdy nám dá bohužel život nějakou zkoušku nebo lekci, kterou si sami nevybíráme, ale je důležité se tomu postavit a zvládnout ji na jedničku. Ještě před rokem jsem bojovala sama se sebou v podstatě v cizím těle a dnes ve mně roste nový život a budu mít vlastní rodinu. To je požehnání a obrovský dar.