Chlamydie mohou stát za neplodností

Nebezpečí chlamydií je větší, než se může zdát. Jde totiž o nejrychleji narůstající infekci! Faktem je, že nám sice nehrozí smrtelné nebezpečí či paralýza mozku jako je tomu u známějšího onemocnění syfilis, nicméně mohou způsobit celou řadu nepříjemných problémů. Bakterie druhu Chlamydie trachomatis tiše přežívají uvnitř buněk, a to způsobuje, že není jednoduché je odhalit. Nákaza probíhá zpravidla bez výraznějších příznaků.

Chlamydie nám způsobit řadu vážných následků. Přežívají uvnitř buněk, to znamená, že se hůře diagnostikují i léčí. Nákaza probíhá často bez příznaků nebo s projevy tak malými, že si jich zpravidla infikovaný člověk ani nevšimne. Ženy, které tímto onemocněním trpí častěji, než muži mívají následující příznaky:

  • Bolesti a pálení při močení
  • Bolest při pohlavním styku
  • Bolest v podbřišku
  • Vodnatý výtok z pochvy

U mužů se projevují příznaky v podobě řezání a pálení při močení, častěji močí, někdy mají problém s udržením moči, nebo mohou cítit napětí či bolest ve varlatech.

Útok chlamydií nemusíte odhalit včas!  

Chlamydie napadají buňky a tím vyvolávají v těle zánět, který vede k dalším potížím. U žen dochází především k zánětům orgánů malé pánve, mohou stát také za mimoděložním těhotenstvím či srůsty ve vejcovodech, které se mohou stát neprůchodnými, ale vejcovody se mohou i slepit a může dojít k neplodnosti. Šance na otěhotnění se snižuje a jediným řešením bývá mnohdy jen asistovaná reprodukci.

Muži jsou na tom sice o něco lépe, ale i tak zánět postupuje močovou trubicí až do nadvarlat, kde dochází k podobným symptomům jako u žen. Odhalení nakažení může trval i celé roky.

Jaká je nejlepší a nejefektivnější obrana?

Je to jednoduché – prevence. Nevystavujte se zbytečné možnosti nakažení. Zkontrolujte sebe a svého partnera na pohlavní infekce a dopřejte si spokojený a bezpečný sexuální život.

Klinika Markin Health & Beauty jako jedna z mála nabízí genetické vyšetření metodou PCR, která testuje sedm nejčastějších pohlavních chorob včetně onemocnění chlamydií a individuálního poradentství v oblasti gynekologie a porodnictví.

„Naše ordinace provádí klinické a laboratorní vyšetření u žen i u mužů na pohlavně přenosné choroby, záněty pohlavních orgánů a močových cest. Dále provádíme diagnostiku a léčbu neplodnosti vyvolanou zánětlivými onemocněními pohlavních orgánů,” říká paní doktorka Halyna Markin, majitelka, vedoucí lékařka v oblasti porodnictví, gynekologie a estetické medicíny.

Jak v Markin probíhá vyšetření? Diskrétnost na prvním místě!

Laboratorní vyšetření se na klinice Markin provádí diskrétně, ve sterilních podmínkách v ordinaci ambulantně nebo v případě nutnosti doporučí pacietku na specializované pracoviště.

Výjimečností nové Kliniky Markin Health & Beauty je právě šíře poskytovaných služeb na jediném místě pod vedením odborníků v oboru. Když navštívíte kliniku Markin, uvědomíte si, že jste objevili to pravé místo pro vaše zdraví.

Centrum Markin Health & Beauty můžete navštívit na adrese: Praha 6, Žukovského 888/2, centrum Delta A  - 5. patro

Více informací nalezete na: www.markin.cz