Vendula Pizingerová se stane opět maminkou

Být maminkou po pětačtyřicítce má své kouzlo, ale obnáší to také zdravotní rizika nejen pro nastávající maminku, ale i pro její ještě nenarozené dítě. Toho se rozhodně nezalekla Vendula Pizingerová, i když v únoru oslavila 48 narozeniny. Otěhotnět se jí podařilo na lednové dovolené na exotickém ostrově Reunion a s manželem Josefem jsou moc šťastní, prozradila na sociálních sítích. Těhotná Vendula Pizingerová prozatím funguje tak, jak je zvyklá a vlastně ji omezují jen nejrůznější vyhlášená omezení, která jsou spojena s koronavirem.

Z manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou († 68), který se nečekaně v roce 2007 rozhodl navždy odejít z tohoto světa, má syna Jakuba. Měli ještě dceru Klárku, ta však zemřela ve čtyřech letech na leukémii. Ve druhém manželství s podnikatelem Patrikem Aušem setrvala pouhé tři roky a svazek byl bez potomků.

Není však žádnou výjimkou ze světa známých osobností, která se rozhodla přivést na svět dítě po pětačtyřicítce. Známe celou řadu šťastných maminek, které se rozhodly stejně a v žádné žádném případě nelitují a jsou navíc vděčné za zdravé rošťáky a malé slečny.

Nejčerstvější zpráva přišla například ze Slovenska, kde v těchto dnech porodila pouhý rok před padesátkou moderátorka pořadu Smotánka Erika Judínyová své první dítě.  Otcem je populární slovenský herec, komik a kabaretiér Štefan Skrúcaný. Holčička dostala jméno Ella.  

Ve svých 46 letech porodila zpěvačka Bára Basiková syna Theodora, a to že se stala potřetí maminkou dodnes považuje za dar za který je vděčná. Ve stejném věku přivedla na svět své první dítě i topmodelka Adriana Karambeu, rozená Sklenaříková. Otcem dcerky Niny je marocký podnikatel Aram Ohanian.

Anglii v roce 2000 velké překvapení způsobila Cherie Booth, manželka tehdejší premiéra Tony Blaira, která ve svých 45-ti letech porodila své čtvrté dítě. To v Čechách nejen politickou scénou zavířila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, když ve 48 letech porodila dcerku Emu.

Maminky, které na svět přivedly své děti po čtyřicítce

Nejčerstvější maminkou je Alena Šeredová, jsou to jen 4 dny, co italskému miliardáři Alessandru Nasimu porodila holčičku Vivienne Charlotte. Zhruba měsíc před čtyřicítkou před třinácti lety porodila tehdejší místopředsedkyně poslanecké sněmovny PČR Lucie Talmanová syna Nicolase, jehož otcem je tehdejší předseda ODS Mirek Topolánek.

Mezi další známé maminky z Česka po čtyřicítce patří herečka Veronika Žilková, zpěvačka Ilona Czáková, herečka Zora Jandová, světoznámá mezzosopranistka Dagmar Pecková a řada dalších.

Foto: Instagram V. Pizingerové a Aleny Šeredové